Iesaistīties pētniecībā ir kļuvis vēl ērtāk
Jūs varat iesaistīties pētījumos jebkurā laikā un vietā, izmantojot savu datoru vai mobilo telefonu. Ar pāris soļiem reģistrējaties mūsu platformā, iepazīstaties ar pieejamajiem pētījumiem un pieņemat lēmumu par savu dalību.
Iesaistoties pētniecībā, Jūs sniedzat atbalstu sev un sabiedrībai
Veselības aprūpes pētījumi uzlabo dzīves kvalitāti - ar pētījumu palīdzību tiek izstrādātas labākas ārstēšanas metodes, tiek uzlabota slimību diagnostika, profilaktiskie pasākumi un arī pacientu aprūpe. Piedaloties pētījumā, Jūs varat ne tikai uzzināt vairāk par savu veselības stāvokli, bet arī veicināt dzīves kvalitātes uzlabošanos visai sabiedrībai kopumā.
Pētniecība
Vai vēl tikai plānojat piedalīties kādā no pētījumu projektiem? Meklējiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem šeit.
Kas var piedalīties pētniecībā?
Pētniecībā var iesaistītas cilvēki dažādās vecuma grupās un ar dažādiem dzīvesveida paradumiem. Pirms dalības apstiprināšanas aicinām vienmēr iepazīties ar pētījuma mērķiem un noskaidrot kādu grupu pētnieku komanda vēlas uzrunāt.

Jo aktīvāka ir sabiedrības iesaiste pētniecība, jo ātrāk un efektīvāk iespējams uzlabot dzīves kvalitāti sabiedrībai kopumā.
Kādēļ man piedalīties?
Ieguvumi un motivācija var būt atkarīga katram individuāli, bet esam uzskaitījuši populārākos iemeslus piedalīties pētniecībā:

  1. Lai uzlabotu citu cilvēku veselību un sociālo aprūpi, kā arī atbalstītu attīstības iespēju nākamajām paaudzēm.
  2. Lai uzzinātu vairāk par savu veselības stāvokli.
  3. Lai rūpīgāk un regulārāk uzraudzītu savu veselību.
  4. Lai izmēģinātu jaunu ārstēšanas metodi.
  5. Lai palīdzētu pētniekiem izzināt jaunu un svarīgu informāciju.

Kādos pētījumos varu piedalīties?
Ir daudz un dažādi pētījumu veidi. Piemēram, daži pētījumi sastāv no intervijām un aptaujām, savukārt citos pētījumos tiek izstrādātas jaunas ārstēšanas metodes, kuros ir nepieciešams veikt analīzes un pārbaudes. Pētījumi var notikt slimnīcās, ģimenes ārstu praksēs vai citās sabiedrības veselības un aprūpes vietās, taču dažus pētījumus var veikt arī mājās, tiešsaistē vai pa telefonu.

Dažos pētījumus var būt nepieciešama Jūsu vienreizēja iesaiste, savukārt citiem pētījumiem noteiktā laika posmā var būt vairāki secīgi pasākumi.

Pirms izlemšanas par dalību pētījumā, pētnieku komanda sniegs informāciju, kas ir saistīta ar viņu pētījumu. Jūs vienmēr pilnībā pārvaldāt savu lēmumu piedalīties pētījumā, kā arī jebkurā brīdī varat atsaukt dalību pētījumā .
Kā es varu atrast pētījumus, kuros iespējams piedalīties?
Šī platforma sniedz Jums detalizētu un pārskatāmu informāciju par pētījumiem, kuros varat iesaistīties. Tikai ar pāris soļiem Jūs varat elektroniski apstiprināt savu dalību pētījumā, lai tālāk saņemtu informāciju par nākamajiem soļiem. Ja pētījums ietver digitālu aptauju, tā būs pieejama sadaļā pie pētījuma projektiem, kur Jūs varēsiet to aizpildīt un saņemt personalizētu atskaiti, neatejot no Jūsu ierīces.

Papildus Jūs varat jautāt savam ārstam, medmāsai vai veselības aprūpes speciālistam par pētniecības projektiem, kuriem Jūs varētu būt piemēroti.
COVID-19 pētniecība
Dalība pētījumos par COVID-19 saslimšanu ir īpaši svarīga, lai noteiktu saslimšanas riskus un attīstītu ārstēšanas iespējas. Tā kā tikšanās klātienē ar pētnieku komandu ir apgrūtinātas vai atsevišķos gadījumos pat neiespējamas, tad digitāla sabiedrības iesaiste sniedz ievērojamu atbalstu slimības pētniecībai.
Uzziniet savus saslimšanas riskus
  • Piedalaties pētījumā, aizpildat īsu aptauju un nosakat savus saslimšanas riskus. Rezultātā Jūs iegūstat piekļuvi vadlīnijām riska faktoru samazināšanai un speciālistu ieteikumus savas fiziskās un mentālās veselības uzturēšanai COVID-19 pandēmijas laikā.
Palīdziet pētniekiem izpētīt COVID-19
  • Aizpildot aptauju, Jūs palīdzat ne tikai sev, bet arī sniedzat noderīgu informāciju pētnieku komandai. Apkopojot datus, zinātnieki spēj labāk izprast COVID-19 saslimšanas un risku likumsakarības, kā arī attīstīt iespējamās ārstēšanās metodes.